Selfie Fotoğrafı Çekme Yöntemleri

Düşündümde sayfamız bir moda sayfasıysa ve trend olan herşeyi tanıtıyorsak, SELFIE ‘de bu kategoride bulundurulabilir.

Son zamanların hızla gelişen modası selfie, Türkçe ‘de karşılığını Türk Dil Kurumu ‘na ÖZ ÇEKİM olarak yazdırmış bulunmaktadır.Böylesi inanılmaz hızla yayılan bu akım artık birçok firmanında bu pazara sempati duymasını sağlamıştır.
Yazılımsal olarak birçok yenilik yapıldığı gibi donanım açısından da fazlaca yenilik gerçekleşmiştir.
Selfie çubuğu isimli telefon aparatından, gelişmiş ön kamerası icat eden firmalara kadar bu donanımların üretilmesi ve geliştirilmesine selfie trendi sebep olmuştur.Bunların dışında birçok fotoğraf düzenleme/filtre yazılımlarıda bu trendin daha pratik ve kaliteli sonuçlar elde etmesine olanak sağlamıştır.

mukemmel selfie goruntusu

  • Öncelikle kaliteli selfie çekmek istiyor ve bu selfie insanlar tarafından beğenilsin istiyorsak telefon kameramız kaliteli olmalıdır.
  • Bu trendinde kendine özgü bir kuralı var.Özellikle çekeceğiniz fotoğraflarda mutlaka kendi görüntünüz anlaşılabilir şekilde gözükmelidir.Yapacağınız çekimde her ne kadar manzaraya önem vermek isteseniz bile, o fotoğrafta mutlaka sizde görülmelisiniz ve bu kişinin siz olduğu kesin bir şekilde farkedilebilmelidir.
  • Açıyı mutlaka iyi ayarlamalısınız.Selfie bazen çok hızlı çekilmesi gereken bir fotoğraf yakalama türü bile olsa, fotoğrafı çekmeden önce hazır olduğunuzdan emin olmadığınız sürece çekim tuşuna basmamalısınız.
  • Manzaranız muhteşem fakat kadrajınız kısıtlıysa selfie çubuğu edinmeniz önerilir.
  • Bunu asla unutmayın;En iyi selfie, o fotoğrafa yapılan en iyi filtre ve görüntü ayarlarıyla olur.Resimde anlatmak istediğiniz temaya özgü renk filtresi kullanırsanız insanların algısı daha hızlı ve kolay algılayabilir.Her zaman filtre uygulanacak diye bir kaide olamaz fakat son zamanlarda görüldüğü üzere fotoğraflarda filtre uygulamakta bir selfie modası olmuş durumda.

Ayrıca bazı arkadaşlara selfie çekimi için telefonu tutma pratiği yapmalarınıda öneriyorum.Sanki her an telefon düşecekmiş gibi tutanlaraydı bu atfım 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: