Kışlık Bluz Modelleri ile Şık ve Sıcak Bir Kış Geçirin…

Tarih boyunca insanların giyim kuşamları değişiklik göstermiştir. İklim şartları olsun, adet ve gelenekleri olsun giyimi değiştirir. Ekonomik durumların  bile etkisi büyüktür. Toplum hayatından insanlar, özellikle kadınlar giyim kuşama çok önem veririler. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise giyimin insanlar için en temel ihtiyaçlardan biri olmasıdır. Moda da giyimin temelidir. Moda zamanla değişir. Moda demek yenilik demektir. İnsanalar giyimlerini modaya göre yapmaktadırlar. Moda sosyal bir konu olup ekonomik bir konuda sayılır. İklimsel ve geleneksel örf adetler modayı değiştirir. Moda aslında bir sanatsal olaydır. Çünkü estetik olarak güzel görünmek için zevklerini konuştururlar. Moda tasarımcıları da bunlardan birileridir. Moda zevke bağlı bir unsurdur. Modayı kazak olsun, bluz olsun, pantolon veya gömlek gibi buna benze giyim ürünlerinde kullanmaktayız.

beyaz kislik bluz bluz bluz1

bluz kislik bluzlar bluzresmi kirmizi bluz kislik bluz kislik bluz modelleri kislik pembe bluz mavi gomlek bluz modajubb yesil bluz

Şimdi sizlere özellikle bayanların en çok tercih etmiş olduğu giyim ürünü olan bluz hakkında birkaç önemli bilgi aktaracağız. Öncelikle şundan bahsetmemiz gerekirken bluz kelimesi Türkçemize Fransızca’dan geçen bir kelimedir. Fransızca’da blouse olarak geçmektedir. İnce ve pamuk kumaştan üretilerek vücudun gövde kısmına giydirilir. Her sene yene bluz çeşitleri üretilmektedir. Ve bu üretilen bluzlar moda tasarımcıları tarafından çizimleri yapılmaktadır. Bluz renk desen ve estetik olarak bir bütündür. Eski yıllarda bluz çeşitleri oldukça kısıtlıdır. Ancak günümüzdeki bluz çeşitlerine bakacak olursak oldukça fazla miktarda çeşit bulunmaktadır. Buradan çıkarılacak sonuç ise günümüz moda dünyasındaki gelişmelerin ne kadar ileri düzeyde olduğunu açık ve net bir şekilde görmekteyiz. Şöyle de bir husus bulunmaktadır ki sizlerin de bilmiş olduğunuz gibi eski yıllara göre şimdiki zamanda tüm sektörlerde ileri düzeyde gelişmeler gerçekleştirilmiştir. Fakat giyim sektöründe bu gelişmeler daha çabuk bir şekilde yapılmıştır. Bunun nedeni ise az önce bahsetmiş olduğumuz gibi giyim insanların en temel ihtiyaçlarından biridir.Bluz kadınların rahat kullanabileceği ve şık duran bir üründür dolayısıyla bluzlar kadınların giyim tarzlarında bir trend haline gelmiştir. Diğer ürünlere göre satışları oldukça fazladır. Sizde hem şık hem de rahat olmak istiyorsanız bluz tasarımlarımızı sitemizden dan takip edebilirsiniz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bluz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: