Reiki Enerjisi Nedir?

19. yüzyılda, Japonya’da keşfedilen bir tedavi yöntemidir. Kullanılan evrensel şifa enerjisine Reiki denmektedir, Japoncada Reiki ruhsal yaşam gücü demektir. Çin öğretisi olan Feng Shui’de Chi enerjisi aynı anlamda kullanılmaktadır. Şu an uzak doğuda Reiki ve Feng Shui olmadan adım atılmamaktadır. Ülkemizde ise son yıllarda çok gelişim göstermiştir.

wb051432

Reiki  ellerin teması ile geçen çok güçlü bir enerjidir. Hiçbir dine ve insana ait değildir. Reiki kullanmanız için bu enerjiye inanmanız veya inanmamanız önemli değildir. Her türlü bu enerjiyi kullanabilirsiniz. Dünya üzerinde her dinden, milletten insan bu enerji sayesinde bedensel ve fiziksel tedavi olmaktadır. Doğa, benliğimiz, vücudumuz, eğitim, dünya barışı ve gelecek nesiller için Reiki enerjisi kullanılmalıdır. Pozitif olmak, pozitif düşünmek gibi konularda zihni eğitmektedir. Reiki uygulayan kişi vücudunu bir kanal gibi kullanarak evrende var olan enerjiyi size aktarmakta ve hem kendisi hem de sizi tedavi etmektedir. Bu gün modern tıp, Reiki uygulamalarını yardımcı tedavi olarak kabul etmektedir. Tüp bebek uygulamalarında, doğumlarda, kanser tedavilerinde ve ağrı tedavilerinde, ruhsal hastalıklarda yardımcı tedavi yöntemi olarak bazı kliniklerde bile uygulanmaktadır. Bir Reiki Master tarafından öncelikle çakralarınız açılarak, insiye edilirsiniz ve sizde Reiki uygulayabilirsiniz. Bunun için belirli düzeylerde eğitimler almanız gerekmektedir.

Reiki enerjisini kullanmaya başladığınızda, siz uygulama yaparken kendinizde tedavi olursunuz. Reiki enerjisi bir taraftan enerjiyi alıp, aktarmak değildir. Bir kanal olarak var olan enerjiyi karşınıza aktarmaktır. Bu uygulamalarda yapılan bölgelerde karıncalanmalar, uyuşmalar, aşırı sıcaklık veya ender olarak acı hissedilebilir. Bu Reiki enerjisinin tedavi ettiğinin işareti olarak kabul edilir. Bu uygulamaların ev yerleşiminde kullanılması Feng Shui olarak kabul edilir ve evlerde evrensel enerji takılmadan, rahatlıkla gezmeye başlar. Böylece size huzur, sağlık ve başarı getirir.

Reklamlar

One thought on “Reiki Enerjisi Nedir?

  1. Trend Tasarımlar 25 Nisan 2015, 22:36 Reply

    Enerji Atamıyorum bunu yapsam da

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: